Guatemala Huehuetenango

440,00 ден2.150,00 ден

Сочен и долготраен вкус на пита од лимон. Чоколаден/тофи финиш.

Ноти: Крем од лимон – Чоколадо – Тофи
Фарма:
Ла Болса
Надморска височина: 1465 метри
Сорта: Caturra Bourbon
Процес: Washed

*Кафето е во зрно! Доколу го сакате мелено, при нарачка напишете ни за која техника на приготвување го сакате.

Овој продукт е моментално без залиха и недостапен.

SKU: GU1 Категорија